Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Širvintos
Rugsėjo 23 dieną jaunimo darbo centras atidarytas Širvintų jaunimo bendruomenei – šiais metais tai antrasis naujas centras, pradėjęs veiklą Vilniaus regione. Jauniesiems širvintiškiams, kurie nedirba, nesimoko ir neturi užimtumo čia bus teikiamos informavimo ir konsultavimo paslaugos atsižvelgiant į kiekvieno poreikius ir galimybes. Jaunimo darbo centrų tinklo plėtra toliau tęsiasi – šiais metais iš viso bus atidaryti 8 nauji centrai visoje šalyje siekiant jaunuoliams geresnių ir prieinamų paslaugų. Tai jau 39-asis jaunimo darbo centras šalyje ir 6-asis Vilniaus regione.
absolventai
Beveik 5 tūkst. aukštųjų ir profesinių mokyklų absolventų dalyvavo kasmetinėje jaunimo darbo centrų renginių akcijoje „Nuo diplomo iki darbo sutarties“. Du vasaros mėnesius vykusios akcijos metu darbo sutartis pasirašė per 2 tūkst. diplomuotų jaunuolių – 500 daugiau nei pernai.
Darbo pasiūlymai
Projektas „Atrask save“ stiprina jėgas ir visoje šalyje ieško psichologijos, teisės ir informatikos specialistų! Norite prisidėti prie efektyvesnės jaunimo integracijos į darbo rinką – tapkite mūsų komandos nariu!
Jaunimo garantijos
Jaunimo garantijos – visomis Europos Sąjungos kalbomis skambanti frazė, tačiau jaunam žmogui vis dar kyla klausimų – kas tai, kaip jomis pasinaudoti ir kokia jų nauda? Būtent Jaunimo garantijoms viešinti verslas kartu su viešuoju sektoriumi įgyvendina projektą „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“. Lietuvos darbo birža, viena iš projekto partnerių, rugsėjį startuoja su renginių ciklu „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ ir kviečia jaunimą dalyvauti.
LDB komanda
Lietuvos darbo biržos ir Jaunimo darbo centrų komanda šiemet pirmą kartą dalyvavo kasmetiniame „BZN start“ renginyje, skirtame plėsti verslo pažinčių ratą. „Verslo pažinčių BBQ“ suteikė galimybę ne tik skatinti jaunuolių verslumą, bet ir pristatyti darbo biržos paslaugas renginyje dalyvavusiems darbdaviams.
mokytoja
Paskutinį vasaros mėnesį darbo rinka vėl suaktyvėjo – darbo jėgos paklausa, palyginti su liepa, išaugo ketvirtadaliu. Darbo biržoje įregistruota 35,4 tūkst. laisvų darbo vietų. Švietimo įstaigos rugpjūtį intensyviau ieškojo pedagogų – pateikti 554 darbo pasiūlymai įvairių dalykų pagrindinio ir vidurinio bei ikimokyklinio ugdymo specialistams. Šalies ugdymo įstaigoms pritrūko lopšelio – darželio auklėtojų, pradinio ugdymo mokytojų, muzikos, anglų ir lietuvių kalbų bei kitų disciplinų mokytojų. Rugpjūtį, palyginti su liepa, padidėjo įsidarbinimo galimybės virėjams, statybininkams, barmenams ir siuvėjams.
Kaune susitikimas
Rugsėjo 6 d. Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė lankėsi Kauno rajono savivaldybėje ir tarėsi su meru Valerijumi Makūnu dėl galimybės įgyvendinti bandomąjį projektą sprendžiant aktualias darbo rinkos problemas. „Užimtumo didinimas ir socialinės atskirties mažinimas įmanomas tik glaudžiai bendradarbiaujant savivaldybėms, Darbo biržai ir verslui“, - tvirtino Lietuvos darbo biržos vadovė.

 Darbo rinka

Rugpjūtį augo darbo jėgos paklausa

Rugpjūtį registruotų laisvų darbo vietų skaičius, palyginti su liepa, augo ketvirtadaliu - jų buvo įregistruota 35,4 tūkst. Labiausiai augo pedagogų poreikis. Išaugus įsidarbinimo galimybėms, registruoto nedarbo rodikliai šalyje mažėjo. Lietuvos darbo biržos duomenimis, rugsėjo 1 d. buvo registruota 134,9 tūkst. bedarbių – 7,5 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Jaunų bedarbių iki 29 metų buvo 24,5 tūkst. ir jie sudarė 4,7 proc. šalies 16-29 metų amžiaus gyventojų.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai