Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Plakatas
„Jauni, energingi, tačiau nepastovūs ir nežinantys, ko nori, stokojantys motyvacijos dirbti“, „Neturi patirties, turėsiu daug į tokį darbuotoją investuoti“ – taip dažnai darbdaviai apibūdina jaunuolius, ieškančius išsvajotos darbo vietos. Nepaisant to, darbdaviai vis dažniau ieško darbuotojų jaunimo tarpe, nes mano, kad jauni darbuotojai yra imlesni, greičiau prisitaiko prie naujovių ir lengviau įsisavina naujas technologijas. Visgi patraukliai prisistatyti darbdaviui ir parodyti savo stiprybes sugeba ne kiekvienas jaunuolis.
Vaizdas žmonės
Pirmą kartą aukštos kvalifikacijos specialistų įdarbinimo srityje pasitelktas privatus personalo paieškos ir atrankos sektorius. Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė ir didžiausios specialistų personalo paieškos kompanijos UAB „Alliance for Recruitment” partneris Andrius Francas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.
Modelis
Nuo liepos 1-osios Lietuvos darbo birža taiko pilotinį klientų aptarnavimo modelį 14 klientų aptarnavimo skyrių – Alytuje, Kauno mieste ir rajone, Kaišiadoryse, Klaipėdoje, Skuode, Vilkaviškyje, Panevėžyje, Biržuose, Akmenėje, Šilalėje, Telšiuose, Molėtuose ir Širvintose. Čia jau matomi pirmieji rezultatai – sumažėjo laisvų darbo vietų užpildymo trukmė, sutrumpėjo klientų aptarnavimo laikas. Pagal naująjį modelį daugiau dėmesio skiriama individualiam darbui su kiekvienu klientu. Šiandien Lietuvos darbo biržoje vykstančiame seminare aptarti darbo ieškančių asmenų įsidarbinimo galimybių vertinimo kriterijai ir jų taikymas, laisvų darbo vietų užpildymo proceso organizavimas ir įgyvendinimas. Įvertinta, kas naujajame modelyje geriausia veikia, o kas yra taisytina. Taip pat pristatyta Europos Komisijos ilgalaikių bedarbių iniciatyva.
JDC atidarymas
Spalio 13 d. šalyje duris atvėrė du nauji jaunimo darbo centrai – Radviliškio ir Rokiškio jaunimo bendruomenės nuo šiol turės atviro informavimo erdves, kuriose bus teikiamos darbo rinkos paslaugos. Ir Šiaulių, ir Panevėžio regionuose dabar veiks po penkis centrus, kur jaunuomenė bus konsultuojama profesinio orientavimo, konsultavimo ir karjeros planavimo klausimais. Neseniai įkurtuvių nuotaikomis gyveno širvintiškiai ir trakiečiai. Šiemet bus atidaromi devyni jaunimo darbo centrai – iki metų pabaigos naujų paslaugų sulauks dar penkių atokesnių miestelių jaunieji gyventojai.
Atidarymas
Šiandien, spalio 12 dieną, VŠĮ „Neįgaliųjų ugdymo ir lavinimo centras „Tu gali“ pristatė fotovoltinių modulių gamybos ceche pradedamą naują veiklą. Naujos darbo vietos skirtos tik neįgaliems darbuotojams. Bendradarbiaujant su Lietuvos darbo birža sukurtose darbo vietose bus įdarbinta 16 žmonių su negalia. Naujame ceche valstybės pagalbos dėka įrengta šiuolaikinė moderni, pusiau automatizuota nestandartinių ir standartinių fotovoltinių modulių gamybinė linija.
Troleibusas
Rugsėjį padidėjo nedirbančių gyventojų užimtumas – į darbo rinką padėta sugrįžti 32,3 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Ketvirtadaliu daugiau nei prieš mėnesį – 18,4 tūkst. asmenų suteikta tarpininkavimo įdarbinant paslaugų. Verslo liudijimus iki 6 mėnesių įsigijo 8,2 tūkst. norinčių dirbti savarankiškai. Pirmąjį rudens mėnesį 213 šalies darbdavių, sudariusiems trišales sutartis, nusiųsta parengti trūkstamų paklausių profesijų beveik 300 darbuotojų.
Širvintos
Rugsėjo 23 dieną jaunimo darbo centras atidarytas Širvintų jaunimo bendruomenei – šiais metais tai antrasis naujas centras, pradėjęs veiklą Vilniaus regione. Jauniesiems širvintiškiams, kurie nedirba, nesimoko ir neturi užimtumo čia bus teikiamos informavimo ir konsultavimo paslaugos atsižvelgiant į kiekvieno poreikius ir galimybes. Jaunimo darbo centrų tinklo plėtra toliau tęsiasi – šiais metais iš viso bus atidaryti 8 nauji centrai visoje šalyje siekiant jaunuoliams geresnių ir prieinamų paslaugų. Tai jau 39-asis jaunimo darbo centras šalyje ir 6-asis Vilniaus regione.

 Darbo rinka

Registruotas nedarbas šalyje per rugsėjo mėnesį sumažėjo nuo 7,5 proc. iki 7,2 proc.  Lietuvos darbo biržos duomenimis spalio 1 dieną šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 129 tūkst. bedarbių – tai 5,9 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį ir net 17,4 tūkst. mažiau negu 2015 metų spalio 1 d.  Registruoto nedarbo rodiklis per metus sumažėjo 0,9 proc. punkto.

Jaunimo registruoto nedarbo rodiklis per rugsėjį sumažėjo nuo 4,7 iki 4,4 proc. Spalio 1 d. šalyje buvo registruota 22,8 tūkst. 16-29 metų amžiaus bedarbių.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai