RSS piktogramaJeigu pageidaujate gauti darbo biržos naujienas RSS naujienų kanalu, spragtelkite kairėje esantį simbolį.
Lietuvos darbo biržos elektroninės paslaugos yra nemokamos.
 
2017 m. sausio 23 d.
Darbo rinkos
Metų pradžioje darbo ieškojo 152 tūkst. šalies gyventojų, tarp jų – vyresnių kaip 55 metai buvo 35 tūkst. Darbo rinkoje trūkstant darbo jėgos, vyresnio amžiaus žmonės nepakankamai integruojami. Atkreipiame darbdavių dėmesį, kad vyresni žmonės turi patirties, yra motyvuoti ir dažniausiai greitai mokosi. Algimantas, Uljanija, Galina, Jurij ir Antanas, iki šiol kažin ar būtų dirbę, jei ne Darbo biržos pasiūlymas įgyti naujų kompetencijų. Neturėdami paklausios profesijos, jie beveik neturėjo galimybių išlikti aktyvūs darbo rinkoje. Šiuo metu Lietuvos darbo birža įgyvendina projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“ ir kviečia norinčius bei galinčius dirbti vyresnius žmones dalyvauti jo veiklose, kad galėtų būti konkurencingi atviroje rinkoje. Naujų kompetencijų įgijimas, įgūdžių atstatymas ir teritorinis mobilumas – tai priemonės, kurios 9,6 tūkst. asmenų jau padėjo sugrįžti į darbo rinką.
2017 m. sausio 19 d.
Darbo rinkos
Parengtas leidinys „2016 m. Lietuvos darbo rinkos tendencijų apžvalga ir artimiausio laikotarpio perspektyvos“ analizuojant ne tik Lietuvos darbo biržos, bet ir kitų nacionalinių bei tarptautinių informacijos šaltinių, taip pat didžiausių Lietuvos darbo skelbimų portalų duomenis, siekiant pateikti išsamų situacijos darbo rinkoje vertinimą. Apžvalgoje – duomenys apie labiausiai trūkstamus darbuotojus ir kompetencijas, ilgalaikės pasiūlos ir paklausos prognozės, pristatoma, kokie veiksniai turės įtakos Lietuvos užimtumo struktūros kaitai.Pateikiamos nedarbo tendencijos ir struktūra, užsieniečių įdarbinimo tendencijos, jaunimo nedarbas.
2017 m. sausio 19 d.
Darbo rinkos
Šiandien apžvelgiant Lietuvos darbo biržos 2016 metų veiklos rezultatus ir 2017 metų veiklos gaires socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis akcentavo pokyčių būtinybę. Pasak L. Kukuraičio, keičiantis visuomenei turi keistis ir institucijos. Tai būtina kiekvienai socialiai jautriai įstaigai. „Svarbu įvardinti esminius darbo biržų pertvarkos pricipus, tai aktualiausių žmonių ir visuomenės poreikių pažinimas, darbo biržų veiklos išgryninimas, maksimalus bendradarbiavimas ir tarpusavio susietumas su partneriais bei optimalus, skaidrus ir taiklus lėšų naudojimas. Tai svarbu tam, kad būtų galima kuo geriau suprasti, ko labiausiai reikia žmonėms, ir žinoti, kaip tai geriausiai pasiekti“, - šiandienos renginyje teigė L. Kukuraitis.
2017 m. sausio 9 d.
Darbo rinkos
Lietuvos darbo birža skelbia 2017 m. vietinių užimtumo iniciatyvų (VUI) projektų atranką. Jų įgyvendinimo tikslas – steigti darbo vietas, atitinkančias vietos darbo rinkos poreikius ir padedančias spręsti tikslinių teritorijų nedarbo problemas. Paraiškos subsidijai gauti priimamos iki 2017 m. vasario 8 d.
2017 m. sausio 7 d.
Darbo rinkos
Metų pabaigoje Lietuvoje nedirbo per 135 tūkst. žmonių. Kodėl jie neįsidarbina arba ilgai neužsibūna vienoje darbo vietoje, o darbdaviai neranda tinkamų darbuotojų? Kaip pagerinti suaugusiųjų profesinį mokymą, kad jis būtų naudingas ir pačiam žmogui, ir darbdaviui? Atsižvelgiant į iššūkius darbo rinkoje ir siekiant tvarumo, palankesnės aplinkos darbuotojams tikimasi iš darbdavių.
2017 m. sausio 6 d.
Darbo rinkos
Gruodį kvalifikuotos darbo jėgos poreikį fiksavo transporto, paslaugų, prekybos ir statybos sektorių bendrovės. Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, reklamos ir rinkodaros specialistai, dažytojai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai, siuvėjai, virėjai, mūrininkai ir administravimo sekretoriai, IT darbuotojai, palyginti su kitų profesijų atstovais, turėjo didžiausias įsidarbinimo galimybes. Paskutinį metų mėnesį darbdaviai intensyviau ieškojo dailidžių, stalių ir socialinių darbuotojų.
2016 m. gruodžio 19 d.
Darbo rinkos
Šiandien Kazlų Rūdos bendruomenei pristatytos Jaunimo darbo centro paslaugos – tai jau 45 JDC šalyje ir ketvirtasis Marijampolės apskrityje. Iki metų pabaigos dar vienas centras jaunimui duris atvers Molėtuose. „Paslaugų jaunimui plėtra šalyje yra tikslinga – ir mažuose miesteliuose jaunas žmogus visą jam reikiamą informaciją turi išgirsti iš profesionalų lūpų, nepriklausomai nuo jo amžiaus, turimų kompetencijų ar patirties. Skatinčiau vietos jaunimą drąsiai čia ateiti, domėtis, ką siūlo jaunimo darbo centras ir pasiimti iš to kuo daugiau. Kiek naudos gausite iš centro veiklos, priklausys tik nuo Jūsų pačių,“ – Kazlų Rūdos jaunuoliams sakė Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.
Naujienų archyvas