Jaunimo darbo centre lankysis ir Kazlų Rūdos jaunuoliai
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2016 m. gruodžio 19 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Šiandien Kazlų Rūdos bendruomenei pristatytos Jaunimo darbo centro paslaugos – tai jau 45 JDC šalyje ir ketvirtasis Marijampolės apskrityje. Iki metų pabaigos dar vienas centras jaunimui duris atvers Molėtuose.

 

JDC atidarymo akimirka

 

„Paslaugų jaunimui plėtra šalyje yra tikslinga – ir mažuose miesteliuose jaunas žmogus  visą jam reikiamą informaciją turi  išgirsti iš profesionalų lūpų, nepriklausomai nuo jo amžiaus, turimų kompetencijų ar patirties. Skatinčiau vietos jaunimą drąsiai čia ateiti, domėtis, ką siūlo jaunimo darbo centras ir pasiimti iš to kuo daugiau. Kiek naudos gausite iš centro veiklos, priklausys tik nuo Jūsų pačių,“ – Kazlų Rūdos jaunuoliams sakė Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.

Pasak direktorės, nemokamų paslaugų, teikiamų visuose jaunimo darbo centruose, spektras tikrai platus, jaunuoliams tereikia išdrįsti ateiti ir tuo pasinaudoti nepamirštant, kad tam nebūtina registruotis nei pačiame centre, nei darbo biržoje.

Savanoriškos veiklos galimybės Lietuvoje ir užsienyje, pirmojo verslo skatinimo programos, darbo rinkos pokyčiai ir aktualijos, paklausiausios specialybės – tai tik maža dalis teikiamų paslaugų, todėl čia verta užeiti ne tik darbo, bet ir kitos veiklos ieškantiems jaunuoliams. JDC paslaugų kokybę užtikrina ir nuolatinis bendradarbiavimas su regione veikiančiomis jaunimo ir verslo organizacijomis, darbdaviais, savivaldybėmis, mokymo įstaigomis, bendruomenėmis bei kitomis jaunimo užimtumo problemas sprendžiančiomis organizacijomis.

 

 JDC darbuotojos JDC atidarymo akimirka 

 

Jaunimo situacija darbo rinkoje

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Kazlų Rūdos savivaldybėje gyvena 2248 jauni  žmonės nuo 16 iki 29 metų.

Per vienuolika šių metų mėnesių Marijampolės teritorinės darbo biržos Kazlų Rūdos nuotoliniame klientų aptarnavimo centre bedarbiais užsiregistravo 306 jaunuoliai. Užimtumas suteiktas 352 jauniems bedarbiams: 217 padėta įsidarbinti, savarankiškos veiklos, įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėn., ėmėsi 87 jaunuoliai, 47 - nusiųsti į aktyvios darbo rinkos politikos priemones ir 1 jaunuolis sudarė savanoriškos praktikos sutartį.   

Gruodžio 1 d. Kazlų Rūdos nuotoliniame klientų aptarnavimo centre iš viso buvo registruoti 806 bedarbio statusą turintys asmenys, iš jų 131 (16,3 proc.) – iki 29 metų amžiaus jaunuoliai: 67 (51,1 proc.) – vaikinai ir 64 (48,9 proc.) – merginos. 18,3 proc. jaunuolių – įgiję aukštąjį išsilavinimą, 33,6 proc. - profesinį ir 48,1 proc. – be profesinės kvalifikacijos. 25,2 proc. jaunų asmenų neturėjo  darbo patirties.

Registruotas jaunimas iki 29 metų sudarė 5,8 proc. visų darbingo amžiaus Kazlų Rūdos savivaldybės  gyventojų. Nuo metų pradžios jis sumažėjo 0,1 proc. punkto, bedarbių skaičius – 3,7 proc.: 2016 m. sausio 1 d. nedarbas siekė 5,9 proc., buvo registruoti 136 jaunuoliai.

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas