Lietuvos darbo rinkos tendencijų apžvalga ir artimiausio laikotarpio perspektyvos
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. sausio 19 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Parengtas leidinys „2016 m. Lietuvos darbo rinkos tendencijų apžvalga ir artimiausio laikotarpio perspektyvos“ analizuojant ne tik Lietuvos darbo biržos, bet ir kitų nacionalinių bei tarptautinių informacijos šaltinių, taip pat didžiausių Lietuvos darbo skelbimų portalų duomenis,  siekiant pateikti išsamų situacijos darbo rinkoje vertinimą. Apžvalgoje – duomenys apie labiausiai trūkstamus darbuotojus ir kompetencijas, ilgalaikės pasiūlos ir paklausos prognozės, pristatoma, kokie veiksniai turės įtakos Lietuvos užimtumo struktūros kaitai. Pateikiamos nedarbo tendencijos ir struktūra, užsieniečių įdarbinimo tendencijos, jaunimo nedarbas.

Gera žinia ta, kad artimiausioje ateityje šalies darbo rinkoje išliks nuosaikios teigiamos tendencijos – tai palanku ir dirbantiems, ir ieškantiesiems darbo. Gyventojų užimtumo lygis 2016 m., anot preliminarių duomenų, buvo aukščiausias per pastaruosius 15 metų. Kritinių profesijų analizė rodo kokybinius pasiūlos ir paklausos neatitikimus. 2016 m. darbdaviams sunkumų kilo ieškant vadovų, klientų informavimo tarnautojų, tolimųjų reisų vairuotojų, IKT specialistų ir inžinierių.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad 2016 m. labiausiai mažėjo moterų ir jaunimo nedarbo rodikliai – moterų nuo 8,5 iki 7,9 proc. ir jaunimo nuo 5,3 iki 4,7 proc.

Išsamiau:   https://www.ldb.lt/Informacija/DarboRinka/Tendencijos_pdf/Darbo%20rinkos%20apžvalga%202016-N.pdf           

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas