Lietuvos darbo biržoje lankėsi Tarptautinio valiutos fondo atstovai
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. gegužės 9 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Šiandien, gegužės 9 dieną, su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) Europos departamento misijos, vadovaujamos šio departamento atstovų Christoph Klingen ir Pelchu Xle susitiko Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, departamento direktorė Inga Liubertė, skyrių vedėjai Daiva Liugiene ir Vygintas Morkūnas.

TVF ekspertai domėjosi situacija darbo rinkoje, tendencijomis ir pokyčiais. Įvertinant darbo paklausą ir pasiūlą buvo pažymėti teritoriniai skirtumai, lemiantys darbo ieškančių žmonių įsidarbinimo galimybes. Svečiai domėjosi paklausiomis ir nepaklausiomis rinkoje profesijomis.

 

Nuotr.: iš kairės - TVF ekspertai Christoph Klingen ir Pelchu Xle

TVF

Susitikimo metu TVF atstovus domino, kokią įtaką darbo rinkai turi imigracija, kokie darbuotojai atvyksta į Lietuvą dirbti ir kokios procedūros reikalingos norint jiems patekti į mūsų šalį dirbti. Pristatytos naujovės  šioje srityje – palengvintos užsieniečių įsidarbinimo galimybės turintiems mūsų šalyje trūkstamas profesijas,  taip pat informuota, iš kokių šalių daugiausiai atvyksta į Lietuvą dirbti.

Apžvelgiant aktyvios darbo rinkos politikos priemones daugiausiai dėmesio buvos skirta profesinio mokymo ir viešųjų darbų priemonėms. TVF atstovai pažymėjo, kad Lietuva aktyviai darbo rinkos politikai skiria labai mažai lėšų, palyginti su kitomis šalimis. Todėl Lietuvos darbo biržos atstovų buvo pasiteirauta, ar didesnės lėšos padėtų išplėsti profesinio mokymo priemonę ją siūlant daugiau gyventojų.

 

Nuotr.: susitikimo metu.

TVF atstovai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietuvoje Tarptautinio valiutos fondo  ekonominių konsultacijų misija lankysis gegužės 4-15 dienomis. Šios misijos metu  planuojama aptarti  fiskalinės   politikos, mokesčių, socialinės apsaugos, valstybės biudžeto planavimo ir įgyvendinimo bei kitus klausimus.

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas