Jaunoji karta drąsiai imasi nuosavo verslo
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. liepos 5 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

 

 

Neseniai atlikto Lietuvos gyventojų verslumo tyrimo rezultatai parodė, kad jaunimas daug optimistiškiau vertina ir savo jėgas, ir sąlygas kurti verslą Lietuvoje. Tą patvirtina ir antrus metus Darbo biržos teikiama reali parama jaunimui verslo pradžios idėjoms įgyvendinti bei pirmajai savo darbo vietai sukurti. Skatinant jaunimo savarankišką užimtumą ir saviraiškos plėtrą sudarytos palankios sąlygos  ir taikomos lengvatos –  nėra reikalavimo pateikti sutarties galiojimo užtikrinimo (banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo rašto) ir privalomojo nuosavo indėlio. Jaunoji karta gerokai drąsesnė – nebijo iššūkių ir kuria sau darbo vietas. 2016 metais beveik 200 jaunuolių įsteigė mikroįmones ir jau dirba savarankiškai. Per šių metų 5 mėnesius 66 jauni asmenys iki 29 metų jau įsteigė sau darbo vietas ir dar 121 pradėjo steigimo procedūras.

Ryžtingiausiai pirmuosius žingsnius verslo link žengia  Vilniaus, Kauno ir Panevėžio teritorinių darbo biržų aptarnaujamose teritorijose gyvenantys jaunuoliai. Jų vykdomų veiklų spektras labai platus – nuo  vairuotojo, statybininko, automobilių mechaniko iki kineziterapeuto, multimedijos, interjero  dizainerio, garso režisieriaus teikiamų paslaugų. Daugiausiai galimybių įsitvirtinti jaunimas mato paslaugų sektoriuje. Kūrybingam pasitikinčiam savo jėgomis ir verslo idėja jaunimui suteikta valstybės parama padeda  žengti pirmuosius žingsnius versle.

Savarankiškai norintiems dirbti jaunuoliams skiriamos subsidijos maksimalus dydis 15 200 Eur. Vidutiniškai vienai darbo vietai įsteigti per šių metų 5 mėn. buvo skirta 11,8 tūkst. Eur subsidija, 2016 metais  – 12,2  tūkst. Eur.

Ši subsidija skiriama darbo priemonėms įsigyti, atlikti patalpų, valdomų nuosavybės teise, remontą.

 

Pirmieji  žingsniai verslo link

 

Dantų technikas Evaldas jau mąsto plėsti savo veiklą

Dantų techniko aukštąjį išsilavinimą turintis Evaldas Maksimavičius gyvena Vilniuje. Įgijęs patirties vienoje įmonėje, kaip pats sako, žinodamas kuo rizikuoja, pradėjo dirbti individualiai. O prieš tai – „likimas ar sėkmė, bet sužinojau apie Vilniaus teritorinėje darbo biržoje vykdomą finansinę paramą jaunuoliams, steigiantiems sau darbo vietą. Būtent tai, ko man labai reikėjo – pagalbos pradedant dirbti savarankiškai. Dar viena „smulkmena“: reikalinga nors būtiniausios darbo įrangos, kurios  aš neturėjau. Taip, mane išgelbėjo Vilniaus teritorinė darbo birža iš beviltiškos padėties. Prasidėjo procesas. Iš pradžių viskas atrodė ne tiek įdomu, kiek  painu, tačiau labai aiškiai ir išsamiai mane konsultavo kantrios specialistės, net ir kilus mažiausiam nesupratimui, netikslumui jos man viską padėdavo suprasti ir  pildyti dokumentus pagal reikalavimus. Iki šiol esu joms dėkingas. Įkūriau įmonę, įsigijau ne tik pagrindinę specialią, bet ir papildomą įrangą, kuri protezų gaminimą spartina kelis kartus“, – pasakojo Evaldas.

 

  

 

Anot jaunojo specialisto, dabar jis sėkmingai dirba savo mėgstamą darbą. Įmonė, nors ir lėtai, bet pelningai vykdo savo veiklą. Pastaruoju metu jis galvoja apie įmonės plėtimą, dar vieno darbuotojo įdarbinimą, nes kartais tenkantis darbų kiekis yra per didelis vienam specialistui, o pagalba, kaip sako Evaldas, tikrai praverstų.

 

 

Kaip aktorė Eglė tapo fotografe

Eglė

Eglė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, tačiau nuolatinio darbo neturėjo, nes aktoriaus darbas – nepastovus. Mergina sako, kad dar mokykloje domėjosi fotografija, tai buvo hobis ir aistra. „Turėdama daug laisvo laiko nuėjau į fotografijos kursus, norėdama maloniai praleisti laiką. Po kursų viskas apsivertė –  fotografija ėmė traukti dar stipriau. Lyg tyčia, kursams pasibaigus, išgirdau apie savarankiško užimtumo rėmimo programą. Kilo mintis, kad galiu tapti „fotografuojančia aktore“ ir abi savo mėgstamas veiklas sujungti. Taigi Darbo biržos dėka turiu nuosavą studiją su visa reikiama fotografavimo įranga.“, –  kalbėjo aktyvi mergina. 

Dabar Eglės studijoje atliekamos įvairios fotosesijos, taip pat fotografuojami jauni aktoriai, kurie neturi profesionalių nuotraukų atrankoms. „Esu labai laiminga, kad pasidomėjau ir gavau šią paramą. Turiu nuolatinį mylimą darbą, esu rami ir patenkinta savo veikla. Galiu visiems patarti, kad norint gero darbo, visada yra progų, tik reikia įdėti pastangų ir mokėti įžvelgti galimybes“, – teigia jaunoji menininkė.

 

 

 

 

 Architekto paslaugos – pajūrio gyventojams

Eglė

Šilalėje gyvenanti Mantė Jankauskienė prieš porą metų įgijusi architekto magistro laipsnį, svajojo apie nuosavą architekto paslaugų ir interjero dizaino studiją.

Šių metą pradžioje moteris užsiregistravo darbo biržoje, kovo mėnesį įsteigė mažąją bendriją, parengė paraišką savarankiškam užimtumui remti, verslo planą,  su darbo biržos parama įsigijo darbo priemones, būtinas architekto paslaugų teikimui: kompiuterį, daugiafunkcinį spausdintuvą, fotoaparatą, nivelyrą ir kitą įrangą. Mantė architekto paslaugas pradėjo teikti 2016 m. gegužės mėnesį ir jau  po trijų savarankiškos veiklos mėnesių atidarė  parduotuvę „Namų centras“. Šiuo metu kuriamas įmonės internetinis puslapis.

 

 

 

Žemėtvarkininkė Greta žino, kad dėl savęs reikia stengtis

Eglė

Greta Juškaitė Vilniaus Gedimino technikos universitete statybos fakultete įgijo turto vadybos programos, vadybos ir verslo administravimo bakalauro laipsnį, A. Stulginskio universitete įgijo žemėtvarkos magistro laipsnį. Mergina pernai baigė Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjungos programos žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo kvalifikacijos tobulinimo kursus ir išlaikė žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo rengimo kvalifikacijos egzaminą. Nesuradusi darbo pagal turimą specialybę, mergina nusprendė kurti darbo vietą sau ir dirbti savarankiškai. Pradedant vykdyti veiklą Greta buvo reikalingi geodeziniai instrumentai ir kompiuterinė technika. Suteikta valstybės parama tai padėjo įsigyti.

Dabar Gretos įkurta UAB „Geopora“ atlieka kadastrinius matavimus, kurie vykdomi pas užsakovus, braižymo ir skaičiavimo darbai atliekami biure. Mergina mokosi, tobulėja ir konsultuojasi su savo kolegomis, dirbančiais šioje srityje.

 

 

 

 

Retos profesijos atstovas – ledo skulptorius Paulius

      

Dar prieš pusantrų metų, registruodamasis Vilniaus TDB Trakų skyriuje, Paulius žinojo, kad dirbs ledo skulptoriumi – mat turėjo analogiško darbo patirties ir pasiryžimo dirbti savarankiškai.

„Įregistravau įmonę UAB „Ledo meistrai“ ir, padedant Vilniaus teritorinės darbo biržai, įsteigiau ledo skulptoriaus darbo vietą. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad finansiškai buvo paremtas mano darbo vietos steigimas. Sukomplektavęs įrenginius, pradėjau gaminti ledo skulptūras“, – trumpai savo darbo istoriją pristatė Paulius.

 

  

Kavos aromatas atnešė sėkmę

Alytiškė Ieva Krungelevičienė, padirbėjusi užsienyje ir įgavusi kavos gaminimo patirties, puoselėjo svajonę – kada nors savo mieste atidaryti nuosavą kavinę. Kaip ir dauguma jaunų žmonių, idėjų nestokojo, tačiau trūko lėšų verslo pradžiai. Jaunai moteriai Alytaus teritorinė darbo birža suteikė 13,5 tūkst. eurų subsidiją, už kurią ji įsigijo darbo priemones ir įsteigė sau barmenės padavėjos darbo vietą.

   

„Kavos puodelis yra neatsiejama mano gyvenimo dalis, padeda klientams atskleisti jos skonius, supažindina su netradiciniais ruošimos būdais“, – kalbėjo jaunoji verslininkė. Jauna moteris nuolat domisi kavos ir jos gėrimų ruošimo naujovėmis, mokosi iš profesionalių baristų.

Alytaus miesto gyventojai ir svečiai kavinėje gali pasimėgauti Ievos ruoštais šviežiais konditerijos gaminiais ir spaustomis sultimis. Per pirmąjį veiklos pusmetį „Kavos namai“ tapo alytiškių mėgstama vieta, kur galima ne tik išgerti skanios kavos, užkąsti, bet ir maloniai praleisti laiką.

„Visų pirma, reikia turėti aiškią savo tikslų ir svajonių realizavimo viziją, o apie finansinės paramos galimybes informaciją gausite Darbo biržoje“,ragino Ieva jaunus žmones būti aktyvesniais.

 

 

Automobilių mechanikai Andrius, Deivydas, Saulius ir Vaidas savo ateitį kuria savo miestuose

Įgijęs automobilių mechaniko, o vėliau vadybininko kvalifikacijas, alytiškis Andrius Vyšniauskas profesinius įgūdžius tobulino didžiuosiuose šalies servisuose „Inchcape“, „Kemi“, „Vista“, didmenine prekyba automobilių detalėmis besiverčiančioje tarptautinėje įmonėje UAB „AD Baltic“. Pasinaudojęs Darbo biržos teikiama subsidija darbo vietai įsteigti, sukūrė sau variklinių transporto priemonių mechaniko darbo vietą.

  

Andrius džiaugiasi, kad gali dirbti mėgstamą darbą ir pritaikyti studijų metu įgytas žinias, bet įdarbino ne vieną darbo biržoje registruotą asmenį, taip pat priima studentus atlikti praktiką. Pusmetį veikiantis automobilių remonto servisas MB „Pietų transportas“ nestokoja klientų. Vaikinas tikisi, kad ateityje daugės ne tik lojalių klientų, bet ir teikiamų paslaugų.

Kauniečio Deivido istorija panaši į alytiškio Andriaus. Įgijęs vidurinį išsilavinimą, Deividas Pavalkis dirbo pagalbinius darbus, vykdė veiklą pagal verslo liudijimą, keletą metų gyveno ir dirbo užsienyje. Jį visada domino lengvųjų automobilių remonto sritis, todėl grįžęs į Lietuvą, įsiregistravo Kauno teritorinėje darbo biržoje tikslingai – ieškodamas mechaniko remontininko darbo. Sužinojęs apie galimybę gauti subsidiją darbo vietai steigti, vaikinas atsakingai svarstė – šią gegužę pradėjo darbą naujai įsteigtoje mechaniko remontininko darbo vietoje MB „Autobalansas“. Klientai gerai įvertino teikiamų paslaugų kokybę ir dėl didelio užsakymų skaičiaus jau po mėnesio įmonėje atsirado poreikis įdarbinti dar vieną darbuotoją.

 

Prieš dvejus metus Saulius Adomaitis Kauno kolegijoje įgijo bakalauro diplomą, kur baigė autotransporto elektronikos studijų programą ir jam buvo suteikta autotransporto elektronikos profesinio bakalauro kvalifikacijos laipsnis ir inžinieriaus profesinė kvalifikacija. Studijų metu atliko praktiką „Bosch“ autoservise, kur įgijo žinių apie automobilių elektronikos sistemas.

Įgijęs patirties, jaunuolis vis mąstė apie savo verslo kūrimą. Sužinojęs apie Darbo biržos teikiamą subsidiją ir ją gavęs, Marijampolėje Saulius įkūrė IĮ "Remapas" ir įsteigė šaltkalvio diagnostiko darbo vietą. Už gautą paramą įsigijo automobilių elektrinių sistemų įrangą. Vaikinas norėtų plėsti verslą – dirbti ir Kaune.  

 

Kitas marijampolietis Vaidas Valukonis baigė automobilių šaltkalvių mokymo programą ir dirbdamas įgijo žemės ūkio mašinų mechaniko įgūdžių. Darbo patirtis vienoje iš įmonių suteikė galimybę susipažinti su hidraulinių sistemų remonto specifika ir išmokti remontuoti hidraulines sistemas. Pasitikintis savimi jaunuolis, įgijęs pakankamai patirties, nusprendė kurti sau darbo vietą ir pradėti dirbti savarankiškai. Jo įsteigta  MB "AGROHIDRA" atlieka žemės ūkio, sunkiosios technikos hidraulinių mazgų remonto darbus. Tai kompleksinė paslauga, susidedanti iš hidraulinių įrenginių cilindrų remonto, restauravimo ir hidraulinių jungčių, hidraulinių žarnų remonto ir gamybos.  Subsidijos lėšos buvo panaudotos hidraulinių žarnų remonto technikai įsigyti.Po metų savarankiškos veiklos jaunuolis jau brandina idėją apie verslo plėtrą.

„Jei visi dirbtume Lietuvoje taip, kaip užsienyje, tikrai nereikėtų krautis lagaminų ir sėkmės ieškoti svetur“, – sakė Vaidas.

 

 

Renaldas – modernus šeimos amato tradicijų puoselėtojas

Puikus šeimos vyrų amato tradicijų tąsos pavyzdys – Renaldas iš Šakių rajono. Jaunas vyras praėjusių metų pabaigoje pagaliau įgyvendino savo svajonę – dirbti mėgstamą darbą, būti savo laiko šeimininku ir plėtoti nuosavą verslą.

Jo tėvas, senelis ir prosenelis buvo dailidės. Medžio darbai nuo mažų dienų buvo nesvetimi ir pačiam Renaldui. Vaikinas langų, durų ir kitų medinių daiktų gamybos pradžiamokslio išmoko iš savo tėvo, šalia kurio prie staklių nuolat sukinėdavosi būdamas vaikas. Tačiau staliumi jis tapo ne iš karto – pirmiausia įgijo statybininko kvalifikaciją.

Tik vėliau vaikinas panoro tapti staliumi, nes trauka medžiui buvo didesnė. Ne vienerius metus dirbdamas pagal verslo liudijimą, Renaldas suko galvą, kaip sukaupti pradinį kapitalą šiuolaikiškai medžio apdirbimo įrangai, kad galėtų teikti kokybiškesnes paslaugas. Įsiregistravęs darbo biržoje, dalyvavo Jaunimo garantijų iniciatyvos priemonėse ir buvo informuotas apie subsidiją darbo vietai steigti. Ryžtingai nusprendė įgyvendinti seną svajonę – įregistravęs mažąją bendriją „Kokybiška mediena“, Renaldas pateikė darbo biržai paraišką savarankiškam užimtumui remti.

Šiuo metu MB „Kokybiška mediena“ pagal individualius užsakymus gamina langus ir duris. Renaldas sako, kad ši sritis perspektyvi, nes žmonėms svarbi kokybė, natūralios medžiagos, estetika ir ilgaamžiškumas. Be to, bendradarbiaudamas su kaimynystėje dirbančiu medžio drožėju – tautodailininku, jis siūlo išskirtinę paslaugą – pagal individualų kliento užsakymą meniškai drožinėtas lauko duris ar kitus gaminius. Dabar galvoja apie platesnį medienos gaminių asortimentą, tačiau labiausiai džiaugiasi, kad gali dirbti ir plėtoti giminės vyrų amatą savo gimtajame krašte.

 

 

 Mobilios ir ekologiškos plovyklos savininku tapti padėjo parama

Mantas Borisas nuo vaikystės domėjosi transporto priemonių priežiūra, dirbo užsienyje su ekologiniu karštų garų įrenginiu buityje. Ten jis ir sužinojo apie inovatyvią karštų garų valymo įrangą, išmoko ja naudotis. Mobilios ir ekologiškos plovyklos naudojančios karštų garų įrenginio Marijampolės savivaldybėje nebuvo. Tai naujovė Marijampolės mieste. Plovyklos nuo tradicinių plovyklų skiriasi tuo, kad vietoj didelio kiekio  vandens yra naudojamas garas, paduodamas aukštu slėgiu. Vandens sunaudojimas artimas nuliui, o gaunamas puikus rezultatas – švarus ir sausas automobilis. Plovimas garais leidžia išplauti sunkiai prieinamas vietas, tokias kaip salono tarpai, ertmės, slenksčiai, ratlankiai, gumines detales ir pan. Pasak Manto, garais galima drąsiai plauti variklį, kadangi yra nepavojingas elektroniniams elementams dėl minimalaus drėgmės kiekio.

„Savarankiško užimtumo priemonė suteikė galimybė susikurti patrauklią sau darbo vietą“, - džiaugėsi Mantas.

 

 

 

 

Monika dalijasi grožio paslaptimis

Šiaulietė Monika Brunienė, pernai kolegijoje įgijusi grožio terapeuto (kosmetologo) specialybę, registravosi Radviliškio klientų aptarnavimo skyriuje. Čia ji sužinojo apie galimybę įsikurti sau darbo vietą ir pateikė paraišką savarankiškam užimtumui remti. Jai buvo skirta subsidija būtiniausioms priemonėms įsigyti.

„Labai džiaugiuosi suteikta galimybe įsikurti sau darbo vietą. Šiuo metu puikiai sekasi dirbti, teikiu įvairias grožio paslaugas. Turiu daug klientų, grožio paslaugomis naudojasi ne tik moterys, bet ir vyrai. Šeduvos miestelio žmonės labai džiaugiasi, kad tokiame mažame miestelyje yra teikiamos tokios paslaugos.“

 

   

Vaikų centras „Žiogas“ Jurbarke

Eglė

Buvusi Tauragės darbo biržos Jurbarko skyriaus klientė Jurgita Kavaliauskienė visada norėjo nuosavo verslo. Savarankiško užimtumo priemonė tam ir skirta, kad aktyvūs jauni žmonės galėtų realizuoti savo idėjas konkrečioje veikloje.

Šiuo metu Jurbarkietė Jurgita įsteigė individualią įmonę – atidarė vaikų laisvalaikio centrą "Žiogas". Jos teigimu, tai – ilgai brandinta svajonė. Šiuolaikiškai, pagal visus reikalavimus įrengtas centras ir sertifikuota įranga – už darbo biržos subsidijos lėšas. Į centro įrengimą  taip pat investuotos ir nuosavos merginos santaupos.

 

 

 

 

 

Užsienyje įgyta patirtis paskatino įkurti naują verslą Tauragėje

Eglė

MB „Tauragės valymo paslaugos" įkūrėja Audronė Šimaitytė dirbo Norvegijoje valymo paslaugų srityje, o grįžusi į Tauragę pastebėjo, kad mieste nėra įmonių, kurios siūlytų tokio pobūdžio paslaugas, mat norint išsivalyti namus ar automobilio saloną, paslaugų teikėjų tenka ieškoti Šilutėje ar Klaipėdoje.

Užsiregistravusi darbo biržoje, Audronė svarstė apie savarankišką veiklą, analizavo rinką, atliko apklausas dėl paslaugų poreikio. Sužinojusi apie darbo biržos teikimą paramą darbo vietos sukūrimui neabejojo, įsteigė įmonę MB „Tauragės valymo paslaugos".

Gavusi Darbo biržos subsidiją, Audronė įsigijo plaunantį ir vakuuminį dulkių siurblius, aukšto slėgio plovyklą, garo valytuvą, grindų plovimo mašiną ir kitas priemones. Šiuo metu sėkmingai dirba.

 

 

 

 

 

 

Kuro briketų gamintojas iš Kaltinėnų

Aktyvaus jaunimo labiausiai trūksta mažuose miesteliuose, todėl kiekvienas iniciatyvus jaunuolis yra tikras lobis ir vietos bendruomenei – taip atsiranda naujos paslaugos  ir darbai. Nerijus Jonutis gyvena Kaltinėnų seniūnijoje, kuri gerokai nutolusi nuo rajono centro ir rasti darbą nėra paprasta. Vaikinas sezono metu dirbo savarankiškai pagal verslo liudijimą – apdirbo statybinę medieną. Sužinojęs apie savarankiško užimtumo rėmimo priemonę, jis įsteigė įmonę ir, gavęs valstybės paramą, įsigijo kuro briketų gamybai reikalingą įrangą.

Nerijus džiaugiasi, kad ryžosi pradėti savo verslą. Greitai bus metai, kaip gamina kuro briketus. Žaliavos – pjuvenos ir šiaudai kainuoja nebrangiai, o gaminama produkcija paklausi. Nerijaus nuomone, savarankiško  užimtumo rėmimas – tai puiki galimybė turinčiam idėjų, aktyviam, norinčiam dirbti ir užsidirbti Lietuvoje jaunimui.

 

  

 „Jonuko garažas“ – tikriems automobilininkams

Darbo patirties automobilių remonto įmonėse turintis tauragiškis Jonas Vaičiulis seniai svajojo apie savo nuosavą verslą. Šių metų sausį jis įsiregistravo darbo biržoje ir nusprendė gauti darbo biržos finansavimą darbo vietai įkurti.

Jaunuolis įsteigė MB „Jonuko garažas“ ir už skirtą paramą įsigijo keltuvą, diagnostikos prietaisą ir kitą įrangą, reikalingą variklinių transporto priemonių elektriko darbams atlikti. Birželio  pradžioje pradėjęs vykdyti veiklą vaikinas džiaugiasi gavęs paramą ir tikisi, kad turima darbo patirtis ir įsigyta įranga leis sėkmingai vykdyti veiklą. Ateityje Jonas ketina įsigyti papildomos įrangos, kad galėtų klientams teikti platesnio spektro paslaugas.

 

 

 Žemaitijos sostinei grožio nebus per daug

Eglė

Telšiškė Ieva Stupelytė apie savarankiško užimtumo rėmimo priemonę jaunimui iki 29 metų konsultavosi su darbo biržos specialistais, kaip galėtų susikurti sau darbo vietą. Ieva nagrinėjo darbo rinką ir suprato, kad augant ekonomikai

kosmetikos ir grožio paslaugų vartojimas didėja. Todėl šią žiemą Ieva įsteigė MB „Kristalo“ grožio saloną ir, pasinaudojusi subsidija, įsigijo modernią įrangą. Mergina įsteigė darbo vietą ne tik sau, bet ir buvusiai projekto „Atrask save“  dalyvei.

Šioje srityje beveik visą rinkos dalį sudaro individualūs užsakymai, todėl jaunos žemaitės tikslas – teikiant kokybiškas paslaugas įsitvirtinti darbo rinkoje, gauti pelno ir kaupti lėšas verslui plėtoti. Ji stengiasi, kad kirpykla būtų patraukli klientui ir atitiktų visus higienos reikalavimus. 25 metų verslininkė Ieva sako: „Esu laiminga, kad radau savo vietą ir dėkinga už suteiktą galimybę“.

 

 

 

 

Multimedijos kūrėjas atrado save

Anykštėnas Mindaugas Štelmokas, pernai baigęs multimedijos paslaugų teikėjo modulinę mokymo programą, dirbo Kauno įmonėje multimedijos dizaineriu. Įgyta patirtis, jaunatviškas  maksimalizmas ir noras būti savarankiškam paskatino kurti savarankiškam verslui.

Mindaugas Štelmokas iš Anykščių įsteigė MB „Lipdukinis“. Pasinaudojęs Darbo biržos teikiama finansine parama, šių metų pradžioje įsteigė sau popierinių gaminių gamybos mašinų operatoriaus darbo vietą.

 

 

 Uteniškis Mantas mėgsta keliones

Prieš pusantrų metų uteniškis Mantas Goda  planavo pradėti savo verslą. Pasikonsultavęs su specialistais, apsidžiaugė sužinojęs, kad yra galimybė gauti subsidiją įsisteigiant sau darbo vietą. Nutaręs pabandyti sudalyvauti savarankiško užimtumo rėmimo priemonėje - jis nenusivylė.

Balandžio mėnesį vaikinas užregistravo įmonę MB „Kigas“. Birželio mėnesį su Mantu  buvo pasirašyta Savarankiško užimtumo rėmimo sutartis ir jau liepos mėnesį vaikinas įsteigė sau mikroautobuso vairuotojo darbo vietą.

Mantas džiaugiasi turėjęs galimybę gauti darbo biržos paramą įgyvenant savo svajonę – susikurti sau darbo vietą. Taip pat jis laimingas, kad nuo darbo vietos įsteigimo dienos praėjus beveik metams, jo verslas plečiasi: nupirko dar vieną mikroautobusą ir dabar daugiau perveža siuntų į Norvegiją, daugiau atlieka pervežimo paslaugų Lietuvoje. Ateityje, jei taip gerai seksis verslas, planuoja dar plėstis ir neatmeta galimybės daugiau įsteigti naujų darbo vietų. Galime pasidžiaugti, kad tai tik įrodo, kokia didelė yra parama jaunimui – gauti subsidiją iš darbo biržos. Jaunas žmogus save realizuoja, moka mokesčius. Jauni perspektyvūs žmonės yra svarbūs Lietuvai, ne tik užsieniui.

 

Jaunimą, turintį idėjų ir norintį dirbti savarankiškai, kviečiame atvykti  į savo miesto Jaunimo darbo centrą.

Išsamiau apie savarankiško užimtumo rėmimą: 

http://www.ldb.lt/Informacija/PaslaugosAsmenims/Puslapiai/savarankisko_uzimtumo_remimas.aspx

 

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799.

 

 

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas