„Atrask save“ skaičiais: 20,7 tūkst. dalyvių mokėsi, atliko praktiką ir įsidarbino
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. rugpjūčio 9 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

 

Jaunimas kartais sunkiai apsisprendžia, ką daryti su savo karjera, ko siekti ir ką rinktis. Jaunimo garantijų projektas „Atrask save“ siūlo didelę paslaugų įvairovę visiems darbo, mokymosi ir praktikos galimybių ieškantiems jauniems žmonėms, tiek registruotiems, tiek nesilankantiems darbo biržoje.

 

Atrask save
Antrus metus vykstančiame projekte iki liepos mėnesio jau dalyvavo 20,7 tūkst. (iš jų – 18,7 tūkst. registruoti Darbo biržoje) jaunuolių, kurie mokymuose įgijo papildomų gebėjimų ir kompetencijų – išmoko efektyviai save pristatyti darbo paieškos ir darbo situacijose bendraujant su potencialiais darbdaviais, valdyti konfliktus ir stresines situacijas bei susipažino su regiono įmonėmis.

Užimtumo priemonės pasiūlytos 8 tūkst. dalyvių, naujas profesijas įgyti pasiryžo 842 jaunuoliai, pasirinkę neformalų profesinį mokymą ir įsidarbino 4,6 tūkst. projekto dalyviai.

„Atrask save“ darbinius gebėjimus ir profesinius interesus išsiaiškinę per 6,1 tūkst. projekto dalyvių toliau semiasi profesinių paslapčių tęstiniame projekte „Naujas startas“ – 4 tūkst. jaunuolių įgyja naujas profesines kompetencijas ir 1,9 tūkst. – darbo įgūdžius ir patirties konkrečiose darbo vietose.

 

Projekte dirba įvairių specialistų grupė – projekto koordinatoriai, psichologai, teisininkai ir darbo paieškos elektroninėje erdvėje specialistai, kurie suteikia dalyviams reikalingų žinių.

 

Jaunimui reikia padrąsinimo ir išklausymo

Marijampolės teritorinės darbo biržos projekto „Atrask save“ koordinatorė Rūta Geležienė pasakojo, kad šiame projekte dirba nuo pradžios, startavo su 10 jaunimo srautų, bet jausmas tas pats – lyg tai darytų pirmą kartą. „Tai vis naujas iššūkis ir kiti pojūčiai, nes jaunimas yra labai skirtingas. Jie ateina su savo norais, ambicijomis, nusivylimu, tikslais ir iššūkiais. Vieni žino, ko iš gyvenimo nori ir to siekia, bet truputėlį reikia pagalbos, kad kas padrąsintų ir pastiprintų pasitikėjimą savimi. Yra tokių, kurie nežino, ką nori gyvenime veikti. Jiems yra gerai taip, kaip yra – atsikelti 12 val., papietauti, pabendrauti su draugais ir užmigti paryčiais prie kompiuterio. Pirmieji naujos grupės susitikimai yra patys sunkiausi, nes 15 dalyvių turi susipažinti ir priprasti vienas prie kito“, – kalbėjo R. Geležienė.

Anot jos, pagrindinis darbas – pakeisti jų neigiamas emocijas, kad gyventi Lietuvoje nėra taip blogai, kaip jie galvoja, kad jie mane priimtų į „savo artimųjų ratą“, kad jie manimi pasitikėtų ir galėtų nuoširdžiai ir atvirai kalbėti. Jie nori bendrauti, nori, kad kas nors juos išklausytų, nes yra tokių jaunuolių, kurie neturi kam „išlieti širdies“.

Kaip sakė R. Geležienė, būna net tokių situacijų, kad bendrauju ir su tėvais, nes mes turime bendrą tikslą –  padėti. „Aš pati labai „prisirišu“ prie jaunuolių ir smagu, kai baigę projektą, jie ateina pasipasakoti, kaip jiems sekasi. Tokie dalykai man tik dar labiau stiprina norą dirbti – jų sėkmės istorijos mane motyvuoja. Stengiuosi, kad kiekvienas jaunuolis pasiektų savo sėkmės istoriją. Juk negali visi kurti verslo ar visi įsidarbinti. Projekte dalyvauja tokių jaunuolių, kurie negali kalbėti prieš auditoriją ar net didesnėje asmenų grupėje pasakyti savo vardo. Nedrąsa yra stipresnė už patį žmogų, kuri jį valdo. Turėjau projekte merginą, kuri nenorėjo kalbėti. Ji nieko nenorėjo daryti, bet išsiaiškinau, jog ji labai mėgsta piešti. Aš jai atspausdinau animacinio filmuko veikėjus ir ji piešė, kitos merginos paprašė, kad ir joms nupieštų. Taip po truputį pradėjo bendrauti. Aštuonių grupinių mokymų pabaigoje mergina stojo prieš auditoriją ir pradėjo pristatinėti grupės darbą – tai jos labai didelė asmeninė sėkmės istorija“.

Koordinatorė džiaugiasi dalyviais, kurie galvoja, jog reikia mokytis ir žino, kad šio projekto pagalba jų norai išsipildys: „Daug jaunuolių svajoja apie vairuotojo- ekspeditoriaus profesiją arba plataus profilio kirpėjos specialybę. Mokymų kaina yra išties didelė, o projekto dėka svajonė gali būti įgyvendinta. Praktika yra viena iš projekto sudedamųjų dalių, deja, ji žavi ne visus – reikia įtikinėti, kad būtina ją atlikti norint įsidarbinti".

 

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas