Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Informacijos ir konsultacijų centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paskatinimai ir apdovanojimai
Ūkio subjektų priežiūra
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Parama darbo vietoms steigti. Priemonės verslumo skatinimui.
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2016 m. gruodžio 16 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

       Kūrybingų ir ambicingų jaunų žmonių idėjų įgyvendinimą dažniausia sustabdo lėšų trūkumas. Todėl finansinė parama, teikiama verslo projektams Savarankiško užimtumo rėmimo priemonės pagalba, yra labai svarbi verslumo skatinimo priemonė ir didelė paskata jaunimui dirbti ir užsidirbti gyvenant Lietuvoje. Įgyvendinant minėtą priemonę 2016 metais Panevėžio teritorinė darbo birža subsidijavo 27 jaunų žmonių verslo pradžią.

   

       Asta, aukštąjį išsilavinimą įgijusi jauna moteris, prieš keletą metų vadovavo nekilnojamo turto agentūrai, tačiau visada norėjo gamybos, galutinio produkto, kurį galėtų pasiūlyti tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkai. Nusprendusi išbandyti visiškai naują sritį savo gyvenime, moteris įgijo siuvėjos profesiją, o teritorinės darbo biržos suteikta subsidija darbo vietos sukūrimui padėjo pamatą svajonės įgyvendinimui. Šitaip gimė MB "Just 888“, kuri gamina tekstilės gaminius, skirtus vaikams ir jų tėveliams, pasižyminčius suderintu bendru stiliumi (pvz. brolio ir sesers, vaiko ir mamos/tėčio). „Šioms kolekcijoms mane įkvepia mano vaikai, kurie kartu su manimi siekia šios sėkmės, kurie su manimi „gyvena“ versle kiekvieną akimirką. Tai savaime įpareigoja siekti daugiau...“ – pasakoja Asta. Ji turi siekių, kad "Just 888" taptų žinomas ir sėkmingas prekinis ženklas. „Turime tikslą augti ir būti dideli. Jau pavasarį startuos mūsų internetinis tinklapis, kuriame pristatysime savo pirmąją kolekciją vaikams ir tėveliams,“ – dalinasi planais Asta. Kūrybinga ir veikli moteris sakosi įgavus naujos patirties, kuri skatina tikėti savimi, ir džiaugiasi Panevėžio teritorinės darbo biržos suteikta finansine parama, kuri padėjo svajonei virsti realybe.

 

Lukas savo svajonę pradėjo įgyvendinti jau 2015 metais, nors jam tuo metu buvo tik 23 metai. Fotografija ir filmavimas kūrybingam jaunuoliui visą laiką buvo įdomus užsiėmimas. Jis nuolat ieškojo galimybių tobulinti savo įgūdžius įvairiuose seminaruose ir tarptautinėse kūrybinėse dirbtuvėse. Padirbėjęs VšĮ „Gerų naujienų televizija“, kurioje teko filmuoti įvairias laidas ir atlikti nufilmuotos medžiagos montavimo darbus, Lukas apsisprendė savo gyvenimą sieti būtent su šia veikla. Subrandintą verslo planą jaunuoliui įgyvendinti padėjo Panevėžio teritorinėje darbo biržoje organizuota Savarankiško užimtumo rėmimo priemonė: subsidijos pagalba jis įsigijo vaizdo operatoriui reikalingą fotografavimo bei filmavimo įrangą. Luko įsteigta MB „Luko medija“ teikia fotografavimo paslaugas, atlieka rengininių, vaizdo klipų bei reklamų filmavimo ir montažo darbus. Vaikinas klientų nestokoja ir nors tenka daug dirbti jam šis darbas įdomus ir teikiantis kūrybinio džiaugsmo. Lukas tiki savo sėkme ir kviečia jaunus, verslo idėjų turinčius žmones, išdrįsti nukreipti savo gyvenimą savarankiško užimtumo link, pasinaudojant jaunimui teikiama finansine parama.

    

        Karolis jau studijuodamas statybos inžineriją įsidarbino ir pradėjo savo kaip projektuotojo karjerą. „Per penkerius metus dirbdamas samdomu darbuotoju inžinerinių sistemų srityje, gerų ir sumanių kolegų dėka, įgijau daug patirties, todėl kartais aplankydavo mintis apie savo verslo kūrimą,- apie verslo idėjos gimimą pasakoja Karolis ir priduria - O belaukiant šeimos pagausėjimo ir jau trečiosios atžalos atėjimo, šios mintys galvoje pradėjo suktis vis dažniau.“ Ilgai nelaukęs, Karolis kreipėsi į Panevėžio teritorinės darbo biržos Panevėžio skyrių, kur jam buvo suteikta informacija apie savarankiško užimtumo rėmimo priemonės teikiamas galimybes ir reikalavimus. „Pasinaudojus savarankiško užimtumo rėmimo subsidija sukūriau pilnavertę projektuotojo darbo vietą, todėl klientams galiu pasiūlyti aukštos kokybės paslaugas,“ - džiaugiasi verslo pradžia Karolis. Kartu su verslo partneriu įsteigtoje bendrovėje UAB „PROKADO“ šiuo metu dirba keturi darbuotojai. „Žinoma, dar tik pati pradžia, reikia paplušėti, bet matome ir jaučiame, kad viskas juda teisinga linkme,“ - sako optimistiškai nusiteikęs veiklus vaikinas.

Svarstantiems apie nuosavą verslą Karolis kviečia išdrįsti ir pabandyti. „O savarankiško užimtumo rėmimo priemonė – tai lyg drąsos ir motyvacijos šaltinis, kuris veikia labai teigiamai ir parodo, kad Lietuvoje galima pradėti savo verslą.“ – įsitikinęs jaunas verslininkas.

         Jeigu turite gerų sumanymų dėl savo verslo organizavimo Panevėžio teritorinė darbo birža gali Jums pasiūlyti finansinę paramą jų realizavimui. Kviečiame užimtumo siekiančius ir turinčius verslo idėjų jaunus žmones ieškoti naujų galimybių.

 

 

Panevėžio teritorinės darbo biržos Užimtumo rėmimo skyrius

                                  tel. (845) 58 28 05

 

                    

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas