Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Informacijos ir konsultacijų centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paskatinimai ir apdovanojimai
Ūkio subjektų priežiūra
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Panevėžyje – projekto „Jaunimo garantijos“ renginys
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. vasario 8 d.
Kategorija: Darbo rinkos

Vasario 7-ą dieną, Panevėžyje įvyko Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės Bitės bibliotekos Atviroje jaunimo erdvėje organizuojamas renginys „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“. Visos dienos užsiėmimuose aktyviai dalyvavo 28 jaunuoliai, kurie turėjo galimybę plėsti pažinčių ratą, geriau pažinti save, o svarbiausia – sužinoti, kad gali!

Renginio dalyviai su Jaunimo garantijomis susipažino per patyriminį užsiėmimą, kurį vedė profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris. Jo metu buvo atliekamos kūrybinės ir struktūrinės užduotys, paremtos „Geshtalt“ terapijos bei patyriminio mokymosi teorijos principais. 

Renginio metu jaunuoliai taip pat dalyvavo protų kovoje „Ar esi interneto guru?“, o tuo pačiu ne tik dalyvavo interaktyviuose užsiėmimuose, bet ir lankėsi įmonėje „Norac“, susipažino su jos veikla ir pamatė įmonės darbą iš arti. Šį jaunuolių vizitą organizavo Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Jaunimo garantijos tai priemonių rinkinys, jaunimo užimtumui didinti. Jaunimo garantijomis siekiama užtikrinti, kad jaunimui iki 29 metų amžiaus per keturis mėnesius nuo formaliojo mokymo užbaigimo ar tapimo bedarbiais būtų pateikiamas kokybiško darbo pasiūlymas, pasiūlymas tęsti studijas, atlikti stažuotę ar praktiką. Parama jaunuoliams teikiama atsižvelgiant į konkrečius jauno žmogaus polinkius ir galimybes. Iniciatyva įgyvendinama jau nuo 2014-ųjų.

Jaunimo garantijų tikslas – suaktyvinti jaunimą, per kaip įmanoma trumpesnį laikotarpį, išlaikant ryšį su darbo rinka arba užtikrinant tolesnio išsilavinimo galimybę. Taip siekiama mažinti jaunimo nedarbą ir pagerinti jaunuolių, kurie nei dirba, nei mokosi, padėtį, padedant susirasti darbą baigus mokslus. 

Lietuvoje Jaunimo garantijų galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas nedirbantis ir nesimokantis, darbo biržoje registruotas ir neregistruotas, jaunas žmogus nuo 15 iki 29 metų amžiaus.

Būtent Jaunimo garantijoms viešinti verslas kartu su viešuoju sektoriumi įgyvendina projektą „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“. Lietuvos darbo birža, viena iš projekto partnerių, rugsėjį startavo  su renginių ciklu „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ ir kviečia jaunimą į jį aktyviai įsitraukti.

Panevėžio jaunimas kviečiamas prisijungti į Jaunimo garantijų viešinimo renginius, kuris artimiausiu metu Panevėžyje bus organizuojamas jau kovo 21 dieną Panevėžio jaunimo darbo centre (A. Smetonos g. 19, Panevėžys).

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas