Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Informacijos ir konsultacijų centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paskatinimai ir apdovanojimai
Ūkio subjektų priežiūra
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Projektas „Atrask save“ – ieškantiems naujų galimybių
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. vasario 13 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Nuo projekto įgyvendinimo pradžios jau beveik tūkstantis jaunuolių įsitikino Jaunimo užimtumo iniciatyvų ir Europos socialinio fondo lėšomis įgyvendinamo projekto „Atrask save “ teikiama nauda. Išaugęs pasitikėjimas savimi, pagerėję bendravimo įgūdžiai, kryptingumas siekiant karjeros, didesnis tikėjimas savo ateitimi ir naujų galimybių atsiradimas - tai daugumos dalyvių įspūdžiai. Ne išimtis Valdas ir Andrius, kurių istorijas norime pristatyti.

Dar besimokydamas mokykloje biržietis Valdas turėjo ateities viziją, susijusią su jo pomėgiu remontuoti automobilius. Valdas įsivaizdavo, kad baigs automobilių mechaniko specialybę ir dirbs mėgstamą darbą. Tačiau kai jaunuolis 2015 m. įgijo išsvajotąją profesiją, savo gimtajame mieste darbo pagal specialybę nerado. Po metų nesėkmingos darbo paieškos vaikinas buvo praradęs viltį rasti darbą pagal specialybę. Pasitikėjimą savo jėgomis atgauti jaunuoliui padėjo dalyvavimas projekte „Atrask save“. Kuo greičiau įsidarbinti norinčiam vaikinui buvo pasiūlyta apsilankyti automobilių nuomos bei remonto paslaugas teikiančioje V.Undzėno įmonėje. Darbdavys po pokalbio su potencialiu darbuotoju liko patenkintas jaunuolio asmeninėmis bei profesinėmis kompetencijomis, tačiau abejonių kėlė patirties stoka. Kadangi dalyvavimas minėtame projekte Valdui suteikė galimybę dalyvauti antrinės intervencijos projekte „Naujas startas“, darbo birža organizavo jam įdarbinimą subsidijuojant ir tai paskatino darbdavį įdarbinti darbinės patirties neturintį jaunuolį. Džiugu, kad projektas padėjo vaikinui realizuoti save profesinėje srityje.

Andrius projekte ,,Atrask save“ pradėjo dalyvauti 2016 metais. Pirmųjų veiklų metu jis atrodė gana skeptiškai nusiteikęs: grupinių užsiėmimų metu būdavo pasyvus, užsisklendęs, dalyvaudavo ne visose lektorių pateiktose užduotyse. Koordinatoriaus ir psichologo individualių konsultacijų metu Andriui buvo atsakyta į visus jam nerimą kėlusius klausimus, išsklaidytos abejonės, pateiktos galimos jo profesinės karjeros perspektyvos. Tai padėjo atsiskleisti jaunuolio gerosioms asmeninėms savybėms, kaip stropumas, patikimumas, savo žodžio laikymasis, draugiškumas. Vėliau, dalyviams išsiskirsčius į pasirinktas praktikos atlikimo vietas, Andrius pademonstravo dar vieną savo savybę – didelį darbštumą dirbant jam bet kokį patikėtą darbą. Andrius buvo apsisprendęs, jog po projekto „Atrask save“ ieškos darbo pagal savo turimą medienos apdirbimo staklių operatoriaus profesiją. Pradžioje jam tai sekėsi sunkiai. Tačiau padedamas Kupiškio skyriaus specialistų Andrius įsidarbino AB „Dastros medis“, pasinaudojus JUI ir ESF finansuojamo projekto „Naujas startas“ remiamojo įdarbinimo galimybėmis. Dabar Andrius pripažįsta, kad dalyvavimas projekte „Atrask save“ davė naudos: tapo atviresnis, praplėtė pažįstamų ratą, pagerino komandinio darbo įgūdžius ir kas svarbiausia -įgyvendino savo svajonę dirbti medienos apdirbimo srityje.

 

Jaunimo užimtumo iniciatyvų ir Europos socialinio fondo lėšomis įgyvendinamas projektas „Atrask save“ vyks iki 2018 metų rugsėjo 20 d. Nedirbantys, nesimokantys ir mokymuose nedalyvaujantys 16-29 metų jaunuoliai maloniai kviečiami dalyvauti.

Išsamią informaciją Jums suteiks projekto koordinatoriai, dirbantys su jaunimu Panevėžio teritorinėje darbo biržoje:

Panevėžio skyriuje:

Erika Grigorjevaitė, Tel. (8 45) 46 00 52 el. p.Erika.Grigorjevaite@ldb.lt

Aistė Narkevičienė, Tel. (8 45) 46 00 52 el. p.Aiste.Narkeviciene@ldb.lt

Sandra Klebonaitė, Tel. (8 45) 46 00 52 el. p.Sandra.Klebonaitė@ldb.lt

 

Biržų skyriuje: Martyna Šlyžienė, Tel. (8 450) 43 066 el. p.Martyna.Slyziene@ldb.lt

 

Kupiškio skyriuje: Vilma Kučinskaitė, Tel. (8 459) 35 377 el. p.Vilma.Kucinskaite@ldb.lt

 

Rokiškio skyriuje: Viktorija Būdvytienė, Tel. (8 458) 34 282 el. p.Viktorija.Budvytiene@ldb.lt

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas