Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Jaunimo garantijos su „Nauju startu“
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2016 m. gruodžio 30 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Šiaulių teritorinė darbo birža nuo 2015 m. gruodžio 9 d. partnerės teisėmis įgyvendina ESF projektą „Naujas startas“. Projekto tikslas – padidinti 16-29 metų amžiaus jaunimo galimybes integruotis į darbo rinką ir joje įsitvirtinti. Projekto veiklose gali dalyvauti darbo biržoje registruoti 16 – 29 m. nedirbantys, nesimokantys ir mokymuose nedalyvaujantys asmenys, dalyvavę Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos projekte „Atrask save“.

Šiaulių teritorinė darbo birža projekto dalyviams padeda įgyti paklausias darbo rinkoje kvalifikacijas bei kompetencijas, suteikia galimybę įsidarbinti subsidijuojant ar įgyti darbo įgūdžių tiesiogiai darbo vietoje. Jaunuoliai, kurie nusprendė mokytis, patys gali pasirinkti mokymo įstaigas ir mokymo programas, kurias galima rasti Lietuvos darbo biržos internetinėje svetainėje.

Projekto profesinio mokymo priemonėje iki lapkričio mėnesio dalyvavo 146 jauni asmenys, kurie įgijo arba įgis kvalifikaciją ar kompetenciją. Aktyviausi šios priemonės dalyviai - Šiaulių skyriuje registruoti jauni bedarbiai (73 asm.). Tarp jaunų bedarbių populiariausiomis profesinio mokymo programomis išlieka: C ir CE kategorijos transporto priemonių vairuotojo mokymo programa, manikiūro, pardavėjo, virėjo, apskaitininko, apdailininko, slaugytojo padėjėjo, dekoratyvinės kosmetikos, metalo suvirintojo bei pjaustytojo elektra ir dujomis ir motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo mokymo programos.

Kita projekto veikla - įdarbinimo subsidijuojant priemonė - padeda papildomai remiamiems jauniems bedarbiams įsitvirtinti darbo rinkoje, sėkmingai joje integruotis. Nuo projekto pradžios iki lapkričio mėnesio šioje priemonėje jau dalyvavo 62 jaunuoliai.

Sėkmės istorijos parodo įdarbinimo subsidijuojant priemonės naudą. Jauna, energinga ir darbinga moteris Aida 2010 m. baigė 11 klasių ir kaip dauguma jaunuolių išvyko gyventi ir dirbti į Angliją. Ten dirbo įvairius darbus, bet po kurio laiko nusprendė grįžti į Lietuvą. 2016 m. liepos mėnesį užsiregistravo Šiaulių teritorinės darbo biržos Joniškio skyriuje. Moteriai buvo pasiūlyta dalyvauti ESF projekte „Atrask save“. Šio projekto pagalba moteris suprato, kokią svarbą gyvenime turi įgytas išsilavinimas ir sustiprino norą jo siekti. Tačiau vien tik mokytis moteris negali, todėl po pirminės intervencijos projekto „Atrask save“ užsiėmimų gavo pasiūlymą dirbti padavėja – barmene. Panašaus darbo patirties Aida įgijo dar būdama užsienyje. Moteris labai laiminga, kad gali dirbti ir užsidirbti pragyvenimui, džiaugiasi patinkančiu darbu ir turi daug vilčių, kad ESF projekto „Naujas startas“ įdarbinimo subsidijuojant priemonės dėka, pavyks ilgam įsitvirtinti darbo vietoje ir tokiu būdu atsiras galimybė kitais metais pradėti lankyti 12 klasę.

Antroji sėkminga istorija Violetos, pradėjusios dalyvauti antrinės intervencijos projekte „Naujas startas“. Aktyvi jaunuolė buvo nukreipta į įdarbinimo subsidijuojant priemonę Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Aukštelkų seniūnijoje. Pasak Violetos, kuri dirba kultūros specialiste: „Mano darbas man yra smagus, daug bendravimo su žmonėmis, išvykos į parodas, edukacinės programos, įvairios veiklos su vaikais, renginių planavimas ir rengimas. Tačiau, šis darbas yra ir  labai atsakingas. Turiu pasirūpinti, jog visi būtų laimingi per kuriamus renginius ir viskas vyktų sklandžiai. Tai mane moko atsakingumo ir komunikabilumo. Darbas man suteikia daug privalumų, tobulėju ir noriu iš šio darbo ir iš šios srities išmokti dar daugybės dalykų“. Specialistės darbu patenkinta ir Aukštelkų seniūnijos seniūnė, kadangi Violeta yra darbšti, atsakinga, gerai atlieka jai pavestas pareigas.

   

Siekiant sėkmingai įtvirtinti jau turimą ar įgytą profesinio mokymo kvalifikaciją, projekto metu jaunuoliai gali dalyvauti darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonėje, kurios dėka įgyjami trūkstami darbo įgūdžiai pagal turimą profesinę kvalifikaciją tiesiogiai darbo vietoje. Nuo projekto pradžios iki lapkričio mėnesio šioje priemonėje dalyvavo 28 asmenys. Priemonės dalyvės Eglės sėkmės istorija. 2015 m. mergina įgijo specialiosios pedagogikos išsilavinimą, o 2016 m. pavasarį sėkmingai baigė ESF projekto „Atrask save“ veiklas. ESF projekto „Naujas startas“ darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonės pagalba Eglė sėkmingai integravosi į darbo rinką. Merginai pavyko įsidarbinti VšĮ „Živilės studija“ pedagoge, įgyti daugiau patirties ir įtvirtinti savo žinias.

Jaunuoliai turėtų žinoti, kad norint susirasti gerą darbą, pirmas žingsnis – aktyvumas paieškos metu.

Nuo projekto pradžios iki 2016 m. lapkričio mėnesio, visose trijose ESF projekto „Naujas startas“ priemonėse dalyvavo 236 asmenys.

ESF projektas „Naujas startas“ įgyvendinamas iki 2018 m. rugsėjo 8 d.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas