Praleisti naršymo saitus
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Korupcijos prevencija
Administracinė informacija
Naujienos
Renginiai
Klientų priėmimo laikas
Jaunimo darbo centrai
Atviro informavimo sistema
Bendradarbiavimas
Nuostatai
Planavimo dokumentai
Dokumentai
Informacija apie darbo užmokestį
Paskatinimai ir apdovanojimai
Viešieji pirkimai
Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
Finansinių ataskaitų rinkiniai
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
Paslaugos
Nuorodos
Darbo rinka
ES parama
Dalyvauk! ESF projektas "Atrask save" – gali padėti
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas
2017 m. sausio 6 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

 

Lietuvos darbo birža visoje šalyje įgyvendina JUI ir ESF lėšomis finansuojamą jaunimui skirtą projektą „Atrask save“, kuriame teikiamos ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemonės. Šiame Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos projekte skatinamas dalyvauti neaktyvus, nedirbantis, nesimokantis ir mokymuose nedalyvaujantis 15-29 metų jaunimas.  Iki 2018 m. darbo biržoje  sudalyvaus 23 tūkst. ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – 12 tūkst. jaunuolių.

Jaunimo Garantijų Iniciatyvos Pirminės intervencijos projektas „Atrask save“ –  pirmasis jungtinis JUI ir ESF lėšomis finansuojamas projektas jaunimo užimtumui skatinti, kai ir registruotam, ir neregistruotam teritorinėse darbo biržose neaktyviam jaunimui, taikomos įvairios darbo su jaunimu formos ir  neformaliojo ugdymo metodai, skatinantys jaunuolio motyvaciją dirbti ar mokytis, didinantys pasitikėjimą savimi ir atsakomybę bei padedantys labiau pažinti save.

Džiugu, kad projekto dalyviai noriai dalinasi savo patirtimi projekte. Šiaulių skyriaus "Atrask save" projekto dalyvės Simonos Lunskienės mintys ir patirtis: "Kiekvienas žmogus, kurdamas savo gyvenimą, nori būti laimingas. O iš ko susideda laimingas gyvenimas? Didžioji dauguma turbūt atsakytų, kad tai šeima, mėgstamas darbas, pomėgiai. Ne išimtis ir aš. Dar būdama studentė svajojau, kada greičiau visa tai įvyks, kada gi aš pasijusiu suaugusia, turėsiu darbą, sukursiu šeimą. Viskas vyko pagal planą, kol staiga vienoje vietoje pasijutau atsitrenkusi į sieną. Tai buvo mano darbas. Esu veiklus žmogus, man netinka stovėti vietoje. Darbe į visus sunkumus žiūrėjau kaip į naujus iššūkius. Be galo patinka tas jausmas, kai susidoroji su sunkia užduotimi ir žinai, kad išmokai kažką naujo, vėl patobulėjai. Deja, supratau, kad tame darbe nebeturiu kur judėti į priekį. Keisti darbą nusprendžiau kardinaliai. Pradėjau domėtis galimybėmis įgyti profesinių žinių. Šiaulių teritorinės darbo biržos Šiaulių skyriuje sužinojau apie vykstantį projektą „Atrask save“ ir po pirmojo susitikimo su projekto koordinatore supratau, kad kaip tik to man šiuo metu ir reikia. Nedvejodama pradėjau dalyvauti. Buvau maloniai nustebinta šio projekto suteikiamomis galimybėmis, nes gavau didžiulį pliūpsnį motyvacijos iš kitų dalyvių. Tačiau labiausiai sužavėjo mano koordinatorė ir jos begalinis atsidavimas darbui su jaunimu. Kartu su kitais dalyviais žvelgiau į ją su didžiule pagarba. Juk tai tas žmogus, kuris mus lydi į naują pradžią. Projekto pabaigoje dauguma dalyvių dėkojo koordinatorei už jos pagalbą ir aš pamačiau be galo laimingą žmogų. Tą akimirką ir aš supratau – noriu darbo, kuris man taip pat suteiktų tiek laimės.

Pradėjau domėtis galimybėmis prisidėti prie „Atrask save“ projekto. Ir taip tapau savanore. Turėjau galimybę „pačiupinėti“ koordinatorių darbą nuo pat pradžių. Stebėjau kaip vyksta dalyvių atranka ir jų skirstymas į grupes, atsižvelgiant į kiekvieno individualius poreikius. Padėjau ruoštis susitikimams ir veikloms, kurių metu pasidalindavau savo patirtimi su naujais dalyviais. Jaučiu, kad bent dalelę galiu grąžinti to, ką pati gavau iš „Atrask save“ projekto: susipažinau su be galo šiltais žmonėmis, iš naujo pažinau save ir supratau, kad esu laiminga padėdama kitiems. Aš be galo dėkinga šiam projektui, nes dabar turiu aiškų tikslą – noriu dirbti panašų darbą kaip koordinatoriai".

 

Projektu „Atrask save“ džiaugiasi ir Paslaugų teikėjai, kuriems jaunuoliai neleidžia stovėti vietoje, nes, atsižvelgiant į jų pageidavimus, jie yra privesti ieškoti naujovių, tobulėti ir tai perduoti jaunimui. Anot Šiaulių darbo rinkos mokymo centro mokymo skyriaus vadovės Vygos Adomaitės „Projekto dalyvių gausa ir jų  motyvacija garantuoja projekto sėkmę ir teikia pasitenkinimą Paslaugos teikėjui, kadangi dalyviai aktyviai renkasi profesijas iš siūlomų darbo rinkos mokymo centro profesijų paketo ir rekomenduoja draugams.“

Iš jaunuolių, dalyvavusių projekto veiklose, optimizmo, ryžto, užsispyrimo, humoro jausmo bei būti arčiau „Y“ kartos mokosi ir Projekto „Atrask save“ specialistai-koordinatoriai, kurie linki jaunuoliams gražių ateinančių Naujųjų metų, turėti svajonę ir būtinai jos siekti.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas